Author Archives: administrator

Akcja sprzątanie Złotnik Wsi

W sobotę 21 kwietnia odbyła się coroczna akcja sprzątania Złotnik Wsi. Pogoda dopisała, chętnych rąk do pracy jak zawsze nie brakowało. Podzieliliśmy się na dwie brygady – jedna zbiera śmieci, druga przeprowadza wiosenne porządki. Wysprzątaliśmy teren rekreacyjny przy stawie oraz łąkę z nim sąsiadującą. Skosiliśmy trawę, pozamiataliśmy ulice i odkopaliśmy zapiaszczone krawężniki. W tym roku zakres naszych działań został rozszerzony o nasadzenia Tuj „Szmaragd”. Zrealizowaliśmy zadanie lokalne zakupując 20 sztuk Tuj, które posadziliśmy wzdłuż zachodniej ściany ogrodzenia naszego stawu. Umieszczenie roślin w ziemi to było nie lada wyzwanie.! Teren na którym zostały posadzone Tuje jest terenem bardzo trudnym, a do wykopu trzeba było używać kilofu. W przyszłości rośliny utworzą naturalną osłonę od wiatru, który przeszkadza podczas korzystania z paleniska.

Sołtys oraz Rada Sołecka serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za poświęcony czas, ciężką pracę oraz zaangażowanie. Szczególne ukłony dla Panów Ireneusz Korek, Julian Dutkowski, Stanisław Korek oraz Radosław Śron za ogrom wysiłku włożony w nasadzenia.

Dziękujemy również Referatowi Ochrony Środowiska i Referatowi Promocji za rękawice ochronne, worki oraz prezenty promocyjne.

cof

Morsy dla WOŚP

Temperatura powietrza spadła do minus 2*C, a Złotnickie Morsy wraz z Morsami Poznań weszły do lodowatego jeziora Kierskiego. W ten sposób Morsy włączyły się w 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Spotkaliśmy się o 10:30 nad brzegiem jeziora witając serdecznie wolontariuszy ze Sztabu w Suchym Lesie. Z tej wyjątkowej okazji Morsy ze Złotnik upiekły pyszne domowe wypieki, którymi częstowały wszystkie zgromadzone na morsowisku osoby. Nie zabrakło gorącej herbaty, która rozgrzewała zmarzniętych wolontariuszy i kibiców.  Tego dnia dodatkową atrakcją była również mobilna sauna, która ma wśród morsów swoich zwolenników. O godz. 11:00 weszliśmy do wody by wspólnie uczcić kąpielą tę wspaniałą zbiórkę. Ilość ludzi biorących udział w tym wydarzeniu przerosła nasze najśmielsze oczekiwania!  Wolontariusze z uśmiechem na twarzy dzielnie zbierali pieniążki, mimo zimnej aury panującej nad jeziorem. Nasza akcja odniosła wielki sukces, a wysiłki zostały docenione. Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom, pracownikom OPS Suchy Las, wolontariuszom, Morsom Poznań i Morsom Złotniki i wszystkim, którzy zaangażowali się w całą akcję.  Będziemy z Wami grać do końca świata i jeden dzień dłużej!

Mikołajkowe pomaganie przez Morsowanie

Od początku października regularnie spotykają się Złotnickie Morsy wraz z Morsami Poznań, by zażywać zimnych kąpieli w jeziorze Kierskim. W związku z licznymi zbiórkami pieniędzy na ratowanie zdrowia i życia Tymka ze Złotnik, pomóc postanowiły nie tylko morsy, ale i również mieszkańcy Złotnik Wsi. Zorganizowaliśmy Mikołajkową kąpiel w czasie której można było zakupić cegiełkę w postaci pierniczka pieczonego przez Złotnickie morsy! Podczas mikołajkowych animacji dzieci ze Złotnik Wsi namalowały specjalny plakat na tę właśnie okazję. Chętnych do wsparcia akcji nie brakowało, a zbiórka została kontynuowana we wsi Złotniki. Tego dnia udało nam się zebrać kwotę 1190zł30gr, która trafiła na ręce komisji organizującej zbiórkę.

Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy przyłączyli się do zbiórki i okazali wsparcie.Dziękuję również Morsom Poznań p.Annie i Zuzannie Słaby za wsparcie i pomoc w organizacji akcji.

Spotkanie Mikołajkowe 2017

W dniu 9 grudnia w oddziale przedszkolnym im. Misia Uszatka w Złotnikach odbyło się spotkanie Mikołajkowe, które zgromadziło grupę najmłodszych mieszkańców naszego sołectwa.

Jak co roku naszych milusińskich czekało wiele zabaw i atrakcji przygotowanych przez firmę animacyjną Aqua Sport. Dzieci ochoczo brały udział w zabawach i konkurencjach, które przerywane słodkim poczęstunkiem zapewniały wiele emocji podczas rywalizacji.

Ponadto dzieci wspólnie namalowały wielki plakat na potrzeby zbiórki pieniędzy dla potrzebującego Tymka ze Złotnik. Uśmiechy gościły na twarzach dzieci przez całą zabawę, a

na zakończenie spotkania tradycyjnie przybył też Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Spotkania Mikołajkowego, a w szczególności pani Agnieszce Michalak za udostępnienie przedszkola.

Nagrodą dla nas był uśmiech na twarzach dzieci i zadowolenie naszych pociech.

Bowling

Listopad dla Naszego sołectwa okazał się być miesiącem wzmożonej integracji, bowiem prócz spotkania dla seniorów zorganizowaliśmy po raz kolejny wspólny wyjazd na Bowling. Integracja ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, a zapisy trwały niespełna dwa dni!

Centrum Tenisowe w Sobocie przywitało Naszą grupę tuż przed godziną 16:00. W tym roku do wspólnej zabawy postanowiliśmy zaprosić nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci, które do swojej dyspozycji miały swój indywidualny tor. Aktywnie spędziliśmy pełne trzy godziny. Był to czas wspaniałej zabawy. Dorośli bardzo zadowoleni, ale i dzieci pokazały swoją siłę, którą wprawiły nas w podziw!

Wszystkim uczestnikom dziękuję za spotkanie i wspólną, pełną emocji grę.

Integracja Młodzieży Trzeciego Wieku

Już po raz kolejny z początkiem listopada odbyło się spotkanie integracyjne dla Młodzieży Trzeciego Wieku. Zaproszeni goście przybyli na godzinę 16:00. Po przywitaniu przez p. Sołtys wszyscy wspólnie zasiedli do stołu, by zjeść pyszny gorący posiłek przygotowany przez lokalną firmę z Suchego Lasu.

Dzięki jednemu z seniorów p. Jackowi Śron, mogliśmy wspólnie pośpiewać przy dźwiękach muzyki grającej na żywo. Nie zabrakło też słodkich wypieków z lokalnej cukierni oraz pysznego tortu z dedykacją. Ten wspaniały czas upływał bardzo szybko. Na zakończenie spotkania z keyboardu pana Jacka zabrzmiało głośne „ Upływa szybko życie”.

Dziękuję wszystkim seniorom za tak liczne przybycie, za wspólną zabawę i wspólnie wpędzone chwile. Serdecznie pozdrawiam tych, których choroba wykluczyła ze spotkania.

Już dziś zapraszam na kolejną, przyszłoroczną Integrację Młodzieży Trzeciego Wieku.

XIX RAJD ROWEROWY

Dnia 1 października grupa złożona z mieszkańców naszego sołectwa wzięła udział w XIX RAJDZIE ROWEROWYM im. Leszka Roszczyka “Pieczona Pyra”.

 

Trasa rajdu  jak co roku zaczynała się na pętli autobusowej w Suchym Lesie, następnie przez Złotniki, Złotkowo, Golęczewo kończąc w Zielątkowie przy placu zabaw.

Na mecie na uczestników rajdu czekało wiele atrakcji oraz poczęstunek.

Drugi raz z rzędu zostaliśmy wyróżnieni w kategorii “Najliczniejsza grupa” za co serdecznie dziękujemy.

Download (PDF, 686KB)

W imieniu rowerzystów ze Złotnik serdecznie dziękuję za ciężką pracę wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ta impreza była tak wspaniała.

II Sołecki spływ kajakowy – BGR Deweloper

Na tegoroczny spływ kajakowy wybraliśmy się w pierwszą sobotę lipca. Udaliśmy się do Jaracza by rzeką Wełną spłynąć aż do Obornik. Pogoda tego dnia była dobra na kajakowanie. Płynęliśmy zwartą grupą ciesząc oko pięknymi okolicznościami przyrody. Rzeka Wełna tym razem nie była tak spokojna jak w ubiegłym roku. Nie obyło się bez chwil grozy i wywrotek kajaku. Całe szczęście, że nikomu nic się nie stało. W połowie spływu czekała nas przeprawa z kajakami. Panowie sprawnie pomogli wyciągnąć wszystkie kajaki z wody i przenieść przez przepompownię, która znajduję się na trasie spływu. Zadowoleni i zmęczeni dotarliśmy do Obornik. Dalsza część integracji odbywała się na wsi, gdzie do późnych godzin nocnych siedzieliśmy przy ognisku i pieczonych kiełbaskach.

Dziękuję mieszkańcom i gościom za wspaniałą integrację i już dziś zapraszam na wspólne kajakowanie w przyszłym roku!

Pragnę również serdecznie podziękować sponsorowi spływu BGR Deweloper!

 

Sołecki garaż

Od czerwca nasze sołectwo dzierżawi pomieszczenie gospodarcze od Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Z funduszu sołeckiego została zakupiona nowa brama garażowa, farba do odświeżenia ścian oraz papa termozgrzewalna. Dzierżawa roczna pomieszczenia została opłacona, jak i również będzie pokrywana z funduszu sołeckiego. Remont garażu w czynie społecznym przeprowadziło kilku mieszkańców naszej wsi.

Serdecznie dziękuję p. Marcinowi Dilc, p.Stanisławowi Korek, p.Radosławowi Śron za bezinteresowną pomoc i ciężką pracę na rzecz naszego sołectwa. W końcu mamy swoje długo oczekiwane pomieszczenie gospodarcze!