Monthly Archives: lipiec 2017

II Sołecki spływ kajakowy – BGR Deweloper

Na tegoroczny spływ kajakowy wybraliśmy się w pierwszą sobotę lipca. Udaliśmy się do Jaracza by rzeką Wełną spłynąć aż do Obornik. Pogoda tego dnia była dobra na kajakowanie. Płynęliśmy zwartą grupą ciesząc oko pięknymi okolicznościami przyrody. Rzeka Wełna tym razem nie była tak spokojna jak w ubiegłym roku. Nie obyło się bez chwil grozy i wywrotek kajaku. Całe szczęście, że nikomu nic się nie stało. W połowie spływu czekała nas przeprawa z kajakami. Panowie sprawnie pomogli wyciągnąć wszystkie kajaki z wody i przenieść przez przepompownię, która znajduję się na trasie spływu. Zadowoleni i zmęczeni dotarliśmy do Obornik. Dalsza część integracji odbywała się na wsi, gdzie do późnych godzin nocnych siedzieliśmy przy ognisku i pieczonych kiełbaskach.

Dziękuję mieszkańcom i gościom za wspaniałą integrację i już dziś zapraszam na wspólne kajakowanie w przyszłym roku!

Pragnę również serdecznie podziękować sponsorowi spływu BGR Deweloper!

 

Sołecki garaż

Od czerwca nasze sołectwo dzierżawi pomieszczenie gospodarcze od Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Z funduszu sołeckiego została zakupiona nowa brama garażowa, farba do odświeżenia ścian oraz papa termozgrzewalna. Dzierżawa roczna pomieszczenia została opłacona, jak i również będzie pokrywana z funduszu sołeckiego. Remont garażu w czynie społecznym przeprowadziło kilku mieszkańców naszej wsi.

Serdecznie dziękuję p. Marcinowi Dilc, p.Stanisławowi Korek, p.Radosławowi Śron za bezinteresowną pomoc i ciężką pracę na rzecz naszego sołectwa. W końcu mamy swoje długo oczekiwane pomieszczenie gospodarcze!