Monthly Archives: styczeń 2018

Morsy dla WOŚP

Temperatura powietrza spadła do minus 2*C, a Złotnickie Morsy wraz z Morsami Poznań weszły do lodowatego jeziora Kierskiego. W ten sposób Morsy włączyły się w 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Spotkaliśmy się o 10:30 nad brzegiem jeziora witając serdecznie wolontariuszy ze Sztabu w Suchym Lesie. Z tej wyjątkowej okazji Morsy ze Złotnik upiekły pyszne domowe wypieki, którymi częstowały wszystkie zgromadzone na morsowisku osoby. Nie zabrakło gorącej herbaty, która rozgrzewała zmarzniętych wolontariuszy i kibiców.  Tego dnia dodatkową atrakcją była również mobilna sauna, która ma wśród morsów swoich zwolenników. O godz. 11:00 weszliśmy do wody by wspólnie uczcić kąpielą tę wspaniałą zbiórkę. Ilość ludzi biorących udział w tym wydarzeniu przerosła nasze najśmielsze oczekiwania!  Wolontariusze z uśmiechem na twarzy dzielnie zbierali pieniążki, mimo zimnej aury panującej nad jeziorem. Nasza akcja odniosła wielki sukces, a wysiłki zostały docenione. Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom, pracownikom OPS Suchy Las, wolontariuszom, Morsom Poznań i Morsom Złotniki i wszystkim, którzy zaangażowali się w całą akcję.  Będziemy z Wami grać do końca świata i jeden dzień dłużej!

Mikołajkowe pomaganie przez Morsowanie

Od początku października regularnie spotykają się Złotnickie Morsy wraz z Morsami Poznań, by zażywać zimnych kąpieli w jeziorze Kierskim. W związku z licznymi zbiórkami pieniędzy na ratowanie zdrowia i życia Tymka ze Złotnik, pomóc postanowiły nie tylko morsy, ale i również mieszkańcy Złotnik Wsi. Zorganizowaliśmy Mikołajkową kąpiel w czasie której można było zakupić cegiełkę w postaci pierniczka pieczonego przez Złotnickie morsy! Podczas mikołajkowych animacji dzieci ze Złotnik Wsi namalowały specjalny plakat na tę właśnie okazję. Chętnych do wsparcia akcji nie brakowało, a zbiórka została kontynuowana we wsi Złotniki. Tego dnia udało nam się zebrać kwotę 1190zł30gr, która trafiła na ręce komisji organizującej zbiórkę.

Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy przyłączyli się do zbiórki i okazali wsparcie.Dziękuję również Morsom Poznań p.Annie i Zuzannie Słaby za wsparcie i pomoc w organizacji akcji.

Spotkanie Mikołajkowe 2017

W dniu 9 grudnia w oddziale przedszkolnym im. Misia Uszatka w Złotnikach odbyło się spotkanie Mikołajkowe, które zgromadziło grupę najmłodszych mieszkańców naszego sołectwa.

Jak co roku naszych milusińskich czekało wiele zabaw i atrakcji przygotowanych przez firmę animacyjną Aqua Sport. Dzieci ochoczo brały udział w zabawach i konkurencjach, które przerywane słodkim poczęstunkiem zapewniały wiele emocji podczas rywalizacji.

Ponadto dzieci wspólnie namalowały wielki plakat na potrzeby zbiórki pieniędzy dla potrzebującego Tymka ze Złotnik. Uśmiechy gościły na twarzach dzieci przez całą zabawę, a

na zakończenie spotkania tradycyjnie przybył też Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Spotkania Mikołajkowego, a w szczególności pani Agnieszce Michalak za udostępnienie przedszkola.

Nagrodą dla nas był uśmiech na twarzach dzieci i zadowolenie naszych pociech.