Monthly Archives: grudzień 2016

Inwestycje

W miesiącu grudniu została zakończona budowa chodnika ( od ulicy Słonecznej 11 aż do stawu ). Mieszkańcy wreszcie mogą  bezpiecznie spacerować.

Zakończyły się również prace związane z budową oświetlenia stawu. Wykonane zostało przyłącze sieci elektrycznej. Nasz staw oświetlać będzie pięć stylowych parkowych lamp, w których źródłem światła są żarówki wysokoprężne sodowe o mocy 70W. Planowane włączenie prądu nastąpi po Nowym Roku z uwagi na brak licznika energii, którego zamontuje firma Enea.

Po raz kolejny została naprawiona oberwana skarpa nad stawem od strony zachodniej. Cofnięto przesuniętą linię brzegową na skutek tąpnięcia ziemi. Całość została wzmocniona nową faszyną.

Aktualnie trwają prace na placu zabaw związane z wymianą podłoża na tzw. bezpieczne. Całość zostanie okrawężnikowana w celu zabezpieczenia piasku przed zarastającymi go chwastami. Nastąpi również wymiana opłotowania.

 

Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ulicy Łagiewnickiej.

Jak informuje Kierownik Referatu Budowlano – Inwestycyjnego p. Aurelia Szczęsna:
„ Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Łagiewnickiej od torów kolejowych w Złotnikach do Złotnik Wsi, jest na etapie prac projektowych. Procedura projektowa wydłużyła się w związku z uzgodnieniami z Uniwersytetem Przyrodniczym, będącym właścicielem terenu, na którym budowana będzie ścieżka oraz ustaleniami z właścicielami infrastruktury biegnącej w trasie planowanej ścieżki ( sieć wodociągowa oraz telekomunikacyjna ).
Zakończenie prac projektowych II kw. 2017r.”

 

 

“Mikołajkowe animacje”

Tegoroczne Mikołajki dla najmłodszych pociech odbyły się w oddziale przedszkolnym im. Misia Uszatka w Złotnikach Wsi. Nasza świetlica okazała się być za mała by stworzyć dzieciom warunki do licznych zabaw. Dzięki uprzejmości P. Dyrektor Agnieszki Michalak mogliśmy realizować plany w Przedszkolu. Po raz drugi w tym roku gościliśmy firmę Aqua Sport, która przygotowała dla dzieci wiele atrakcji. Profesjonalnych animacji tego dnia było wiele: rzut śnieżkami do celu, wyścigi reniferów, zwijanie brody św. Mikołaja, gry wielkoformatowe, przypinanie nosa Rufolfowi, chusta Klanza oraz wiele innych. Zabawy te i rywalizacja wzbudziły w dzieciach wiele emocji. Po upływie pierwszej godziny zostały zaproszone na słodki poczęstunek, by chwilę później brać udział w kolejnych zabawach. Czas upływał bardzo szybko i w końcu przyszła kolej na pisanie listów do św. Mikołaja. Starsze dzieci pisały o wymarzonych prezentach, te młodsze zaś rysowały. Każdy list był podbijany specjalną pieczęcią św. Mikołaja. Na sam koniec uwieńczeniem cudownej zabawy był podarunek oraz pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania tego pięknego dnia, a w szczególności p. Agnieszce Michalak za udostępnienie przedszkola. Nagrodą dla Nas były uśmiechy i zadowolenie Naszych pociech.

Cała galeria zdjęć dostępna pod adresem:

https://goo.gl/photos/W287ru4EzsiKAQh59

dscf8413 dscf8351 dsc_0451 dsc_0445 dsc_0360 dsc_0353 dsc_0350 dsc_0336 dsc_0312 dsc_0288 dsc_0223 dsc_0199 dsc_0138 dsc_0130 dsc_0099 dsc_0054 dsc_0035 dsc_0023