Monthly Archives: maj 2017

Nowe nasadzenia nad stawem

W miniony czwartek tj. 4 maja, do naszej szaty roślinnej nad stawem dołączyły Grzybienie białe, zwyczajowo zwane nenufarem bądź lilią wodną.  Jako, iż białe kwiaty już posiadamy, tym razem posadziliśmy różowe.

Serdecznie dziękuję p. Ryszardowi Janasik za trzy dorodne sadzonki, oraz p. Stanisławowi Korek za pomoc przy sadzeniu roślin.

Znawcy uważają, że rośliny jeszcze w tym roku powinny zakwitnąć.

Realizacja zadań – informacje

 

Informacje Referatu Budowlano Inwestycyjnego

1. Budowa ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż ul. Łagiewnickiej.

“Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ul. Łagiewnickiej do Złotnik Wsi – trwają uzgodnienia projektu, oczekujemy na decyzję lokalizacji inwestycji celu publicznego. Umowny termin zakończenia maj 2017.”

2. Sygnalizacja świetlna z pomiarem prędkości

“Sygnalizacja świetlna z pomiarem prędkości  – trwają prace projektowe, uzgodnienia. Umowny termin zakończenia lipiec 2017.”

Informacje Referatu Komunalnego

1. Budowa lamp na boisku

“Mamy już warunki z Enea. Wybraliśmy projektanta. Będzie osobna szafka dot. oświetlenia. Trochę to trwa bo jest to inwestycja celu publicznego. Po otrzymaniu projektu zrobimy zgłoszenie do Starostwa wykonania robót. Postaramy się tak zadziałać by w czerwcu lampy były choć jest to wszystko zależne od Enea i postawienia przez nich szafki. Będziemy tego pilnować.”

 

Relacja z I sołeckiego wypadu rowerowego

W ramach pobudzania aktywności fizycznej wśród mieszkańców, postanowiliśmy cyklicznie raz w miesiącu organizować “wypad rowerowy” za każdym razem odkrywając nowe miejsca. Pierwszy taki wyjazd odbył się w sobotę 22 kwietnia. Pogoda tego dnia do najlepszych nie należała, ponieważ wiał silny wiatr, a deszcz wisiał w powietrzu. O godz. 11:00 zabrała się grupa 8 śmiałków. Wyruszyliśmy przed siebie w dobrych nastrojach i pełni sił.

Ze Złotnik pojechaliśmy do Pawłowic, następnie odwiedziliśmy Starzyny, Kiekrz, Rogierówko, Chyby, Baranowo, Krzyżowniki, Strzeszynek i Psarskie.

Z każdym kilometrem pogoda była coraz lepsza, aż w końcu zaświeciło dla Nas piękne słońce. Całą trasę liczącą 27,5 km pokonaliśmy bardzo spokojnym tempem. Przebycie tej trasy zajęło nam 2h10min. z krótkimi przerwami na wspólne zdjęcie, czy podziwianie przepięknych wczesno – wiosennych okoliczności przyrody.

Następny wypad zaplanowaliśmy na 14 maja. Tym razem dołączymy się do  XXI RAJDU ROWEROWEGO IM.WOJCIECHA BOGUSŁAWSKIEGO – GLINNO 2017.

Dziękuję tym, którzy postanowili wspierać naszą aktywną inicjatywę! Już dziś serdecznie zapraszam na następny wypad! Osoby chętne do udziału uprzejmie proszę o zgłoszenie do p. Sołtys Ewy Korek.