Monthly Archives: maj 2018

Akcja sprzątanie Złotnik Wsi

W sobotę 21 kwietnia odbyła się coroczna akcja sprzątania Złotnik Wsi. Pogoda dopisała, chętnych rąk do pracy jak zawsze nie brakowało. Podzieliliśmy się na dwie brygady – jedna zbiera śmieci, druga przeprowadza wiosenne porządki. Wysprzątaliśmy teren rekreacyjny przy stawie oraz łąkę z nim sąsiadującą. Skosiliśmy trawę, pozamiataliśmy ulice i odkopaliśmy zapiaszczone krawężniki. W tym roku zakres naszych działań został rozszerzony o nasadzenia Tuj „Szmaragd”. Zrealizowaliśmy zadanie lokalne zakupując 20 sztuk Tuj, które posadziliśmy wzdłuż zachodniej ściany ogrodzenia naszego stawu. Umieszczenie roślin w ziemi to było nie lada wyzwanie.! Teren na którym zostały posadzone Tuje jest terenem bardzo trudnym, a do wykopu trzeba było używać kilofu. W przyszłości rośliny utworzą naturalną osłonę od wiatru, który przeszkadza podczas korzystania z paleniska.

Sołtys oraz Rada Sołecka serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za poświęcony czas, ciężką pracę oraz zaangażowanie. Szczególne ukłony dla Panów Ireneusz Korek, Julian Dutkowski, Stanisław Korek oraz Radosław Śron za ogrom wysiłku włożony w nasadzenia.

Dziękujemy również Referatowi Ochrony Środowiska i Referatowi Promocji za rękawice ochronne, worki oraz prezenty promocyjne.

cof