Monthly Archives: lipiec 2015

PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW

Sołtys oraz Rada Sołecka składa serdeczne podziękowania dla sponsorów, którzy wsparli naszą imprezę integracyjną z okazji otwarcia stawu w Złotnikach.

Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…

wtedy proste – “dziękujemy” – zawiera wszystko co chcemy wyrazić!

UROCZYSTE OTWARCIE STAWU W ZŁOTNIKACH

Sobota 27 czerwca 2015r pozostanie na długo w pamięci mieszkańców Złotnik. W tym dniu odbyło się uroczyste otwarcie zrekultywowanego stawu wraz z terenem otaczającym, które było połączone z pierwszą imprezą integracyjną.
Uroczystość rozpoczęła pani Sołtys Ewa Korek od przemówienia i powitania przybyłych gości oraz wszystkich mieszkańców.

Następnie  ks. Proboszcz Jakub Knychała dokonał poświęcenia, a Wójt Grzegorz Wojtera przybliżył mieszkańcom jaki był zawiły proces zmierzający do pozyskania tego terenu od Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał pan Wójt Grzegorz Wojtera wraz z panią Sołtys Ewą Korek.

DSCN1734

Udało się!

Dzięki ciężkiej pracy i staraniom wielu ludzi, których nie sposób wszystkich wymienić udało się pozyskać, zrekultywować i zrewitalizować staw wraz z terenem otaczającym. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy dziś staw jest wizytówką naszej wsi. Obecny wygląd zachwyca osoby przejeżdżające w takim stopniu, iż zwalniają bądź zatrzymują się by zrobić zdjęcie, co utwierdza nas w tym , iż warto było o ten teren „walczyć”.

DSCN1801

Impreza integracyjna.

Uroczyste otwarcie zostało uświetnione imprezą integracyjną na którą przybyło wielu gości i mieszkańców. Impreza dzięki sponsorom miała wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

DSCN1736 DSCN1743 DSCN1753 DSCN1756 DSCN1760DSCN1797
Na dzieci czekała; cukrowa wata, dmuchany zamek, baloniaki, malowanie twarzy oraz nowy plac zabaw. Dorośli mogli posmakować; grochówki, chleba ze smalcem, kiełbasek z ogniska i grilla, oraz napojów. Ponadto uczestnicy imprezy mogli skosztować wypieków naszych lokalnych gospodyń, po których nie pozostały nawet okruszki! A całej imprezie towarzyszyła dobra muzyka.

Myślę, iż udało się osiągnąć cel jakim była promocja naszej wsi, a sądząc po frekwencji była to impreza jakiej brakowało wśród naszej małej społeczności.

Galeria http://zlotnikiwies.suchylas.pl/?page_id=417

Admin