Relacja z I sołeckiego wypadu rowerowego

W ramach pobudzania aktywności fizycznej wśród mieszkańców, postanowiliśmy cyklicznie raz w miesiącu organizować “wypad rowerowy” za każdym razem odkrywając nowe miejsca. Pierwszy taki wyjazd odbył się w sobotę 22 kwietnia. Pogoda tego dnia do najlepszych nie należała, ponieważ wiał silny wiatr, a deszcz wisiał w powietrzu. O godz. 11:00 zabrała się grupa 8 śmiałków. Wyruszyliśmy przed siebie w dobrych nastrojach i pełni sił.

Ze Złotnik pojechaliśmy do Pawłowic, następnie odwiedziliśmy Starzyny, Kiekrz, Rogierówko, Chyby, Baranowo, Krzyżowniki, Strzeszynek i Psarskie.

Z każdym kilometrem pogoda była coraz lepsza, aż w końcu zaświeciło dla Nas piękne słońce. Całą trasę liczącą 27,5 km pokonaliśmy bardzo spokojnym tempem. Przebycie tej trasy zajęło nam 2h10min. z krótkimi przerwami na wspólne zdjęcie, czy podziwianie przepięknych wczesno – wiosennych okoliczności przyrody.

Następny wypad zaplanowaliśmy na 14 maja. Tym razem dołączymy się do  XXI RAJDU ROWEROWEGO IM.WOJCIECHA BOGUSŁAWSKIEGO – GLINNO 2017.

Dziękuję tym, którzy postanowili wspierać naszą aktywną inicjatywę! Już dziś serdecznie zapraszam na następny wypad! Osoby chętne do udziału uprzejmie proszę o zgłoszenie do p. Sołtys Ewy Korek.